Telefon: +420 608 124 553

Příběh Honzy – dysbalance u cyklisty

Očima Honzy – cyklisty:

Amatérský závodník

Jsem MTB cyklista – amatér. Nikdy jsem tento sport neprovozoval na vrcholové úrovni jako profesionál a ani nemám takové ambice. Přesto se z mého „toulání po krajině na kole“ během posledních deseti let stalo usilovné trénování a amatérské závodění. Každoročně absolvuji několik tisíc tréninkových kilometrů a něco přes patnáct maratonů horských kol. Díky popularitě tohoto sportu úroveň soupeřů neustále rok od roku roste. Samozřejmě i já bych rád vylepšoval své výkony.

Houstone, máme problém

Před několika lety jsem začal na svém těle pociťovat různé dlouhotrvající bolesti, například bolest zápěstí, kterou vystřídala bolest v třísle, následně v koleni, v oblasti kyčelních kloubů a takto bych mohl pokračovat a to nemluvím o pravidelných bolestech zad. V důsledku to velmi ovlivnilo moje sportovní výsledky a to mě hodně rmoutilo. Začínalo mi docházet, že po svém těle chci víc, než čeho je schopné dosáhnout.

Spása?

No a tady začíná moje spolupráce s fyzioterapeutkou Katkou, která trvá už něco přes tři roky. V první fázi mě Katka zprovoznila tak abych mohl zase bezbolestně trénovat a závodit. V další fázi jsme odhalovali chybné stereotypní pohyby a ladili efektivitu pohybu tak abych dosahoval vyššího výkonu. Zároveň jsem vždy po každém maratonu absolvoval úžasnou uvolňovací a regenerační terapii, která se stala nedílnou součástí přípravy na další závod.

Oči otevřít!

Stane se, že absolvuji sem tam nějaký pád doprovázený drobnými úrazy. Tady mi Katka asi nejvíc otevřela oči. Věřili byste, že takový velmi bolestivě naražený palec ruky v důsledku způsobí nerovnovážné držení řídítek při tréninku a následně přetížení trapézového svalu? A to ve finále pomůže zablokovat krční páteř? Jiný případ: po pádu přes řídítka velmi bolestivě naražené žebro, které se mi po třech dnech nějak natočilo při vstávání z pohovky a já se sesunul zpět se slzami v očích z šílené bolesti neschopen se ani skoro nadechnout. No, byl jsem moc rád, že se mám na koho obrátit pro pomoc. Žasnul jsem, když mi Katka vysvětlila, jak mám vlastně z té pohovky vstát a co dělat. Fungovalo to. Bylo to pro mě obrovským poučením.

Všechno je jinak

Vždy moc oceňuji i vysvětlování celé problematiky. Katka naprosto změnila moje představy a uvažování jak to v mém těle funguje a čerpám z toho dodnes.

Superman

Letos jsem se svými sportovními úspěchy naprosto spokojen. Nemusel jsem ze zdravotních důvodů vynechat ani jeden závod. Cítím se jak superman a to je konec sezóny a už se těším na první maraton v příštím roce.

Tímto bych ti, Katko chtěl moc poděkovat. Bez tebe bych maratony už možná dávno nejezdil. Jsem ti za tvojí péči moc vděčný. Jsi taková moje mocná zbraň na soupeře!

Honza Eftimov
Popis případu

Komentáře jsou uzavřeny.

Kontakt

Mgr. Kateřina Nimrichterová
Ostružinová 5 / 2935
Praha 10 - Záběhlice

www.zdravazada.eu
katerina.nimrichterova@zdravazada.eu
Konzultace a objednávky na tel.: +420 608 124 553

Loga

 
Sodexo Fokus Pass
Unišek Unišek plus Cadhoc

Nejčtenější článek

Poslední článek