Telefon: +420 608 124 553

Příběh Pavla – závodní běh

Konec problémů aneb jak jsem se dostal do péče fyzioterapeuta.

Jsem výkonnostní běžec a v létě minulého roku (2011) se u mě začaly prohlubovat  problémy s pohybovým aparátem. Dlouhodobě mě bolela záda v oblasti beder, k tomu se přidala bolest levé paty, která se neustále zhoršovala. Jelikož provozuji běh na výkonnostní úrovni, tak vyvstala otázka, co s tím dál, když každý krok bolel.
Už jsem se pomalu smiřoval s návštěvou doktorů a následným výpadkem v tréninku. Dost jsem si přečetl o různých operacích a léčbě rázovou vlnou, a měl jsem z toho hrůzu.
Když přišla nabídka od Katky, tak jsem si řekl, proč to nezkusit.
Během prvních návštěv mi bylo diagnostikováno zvýšené svalové napětí (o tom jsem neměl ani tušení) a další svalové dysbalance, vyplývající i z mého dávného úrazu levého ramene (zpřetrhané vazy v rameni). Díky přetěžování některých svalových skupin začali vznikat problémy. Jako například ztuhlá ramena a bolesti bederní páteře,  pravděpodobně i problém s levou patou s tím souvisí.
Po několika měsících pravidelného docházení ke Katce bolesti zad úplně zmizely. Došlo i k výraznému snížení svalového napětí a zlepšení techniky dýchání. Nyní po roce spolupráce úplně zmizela i bolest paty. Občas přijdu s nějakou bolístkou z běžeckých závodů, které průběžně také odstraňujeme.
Jsem šťastný, že se jsem nemusel k doktorům, a mohu se naplno věnovat sportování. Moje výkonnost se neustále zlepšuje, určitě i díky návštěvám u fyzioterapeutky a předepsaným protahovacím cvikům.
Nyní se cítím výborně, daří se mi naplňovat běžecké cíle, a dobrá fyzická kondice se promítá i do osobního a pracovního života.
Určitě budu v návštěvách u Katky nadále pokračovat, doporučuji všem, kdo mají nějaké zdravotní potíže, aby to zkusili také.
20.9. 2012

Popis případu

Komentáře jsou uzavřeny.

Kontakt

Mgr. Kateřina Nimrichterová
Ostružinová 5 / 2935
Praha 10 - Záběhlice

www.zdravazada.eu
katerina.nimrichterova@zdravazada.eu
Konzultace a objednávky na tel.: +420 608 124 553

Loga

 
Sodexo Fokus Pass
Unišek Unišek plus Cadhoc

Nejčtenější článek

Poslední článek