Telefon: +420 608 124 553

Přednášková činnost

Prevence bolestí zad a dalších poruch pohybového aparátu

Popis:

Přednáška je koncipována tak, aby vedla k ucelenému náhledu na problematiku v širších souvislostech. Obsah přednášky vychází z předpokladu, že pro změnu chování nestačí jen pouhé poučení, ale velmi podstatné je pochopení. Proto se přednáška opírá zejména o vysvětlení problematiky, tak aby byla zcela srozumitelná a názorná. Podstatným přínosem je pohled na poruchy pohybového aparátu nejen z hlediska chybných pohybových stereotypů, ale zároveň z hlediska vlivu stresu a psychiky. Součástí jsou praktické ukázky cvičení, aby byly poznatky ihned aplikovány a tak došlo k jejich lepšímu zapamatování, pochopení a využití v denním životě.

Velkou výhodou je následné efektivnější řešení vzniklého problému. Nemocný tak bude schopen vyhledat odbornou pomoc na základě své znalosti a zamezí tak laickému experimentování či nekonečnému obíhání odborníků z různých oborů. Díky tomu je možné rychlejší znovuzapojení do pracovního procesu.

Proč se věnovat této problematice:

Bolesti zad můžeme v současné době považovat za jednu z civilizačních chorob. Je příčinou velkého procenta pracovní neschopnosti. Jedná se často o chronické bolesti, které i když nevyřadí zaměstnance z pracovního procesu, značně snižují jeho výkonnost.

Vzhledem k chronicitě nemoci, míře pracovní neschopnosti a v neposlední řadě náklady spojenými se zvýšenou neschopností, je velmi efektivní pracovat na prevenci tohoto onemocnění.

Přednáška uskutečněna: 6.11.2010 v Plzni pro Reporters a.s.

Ohlasy:

Odbornice Mgr. Kateřina Nimrichterová ze Zdravazada.eu otevřela oči našim zaměstnancům, kteří vykonávají sedavou práci u počítače. V úvodu svého vystoupení upoutala jejich pozornost k prevenci problémů bolestí zad, na které si často stěžují. Přednáška byla vedena srozumitelnou, názornou a praktickou formou. Následná diskuse a individuální konzultace podpořily zájem o danou problematiku a snahu využít poznatků v běžném životě. Naši zaměstnanci byli motivováni k aktivnímu řešení problémů týkajících se bolestí zad. Přednáška se setkala s příznivým ohlasem lidí, kteří ji vnímali také jako péči firmy o jejich pohodlí a spokojenost v práci. Byli jsme velmi spokojeni.

Martin Cabák
R E P O R T E R S
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
P:Professional Services Manager
T:+420 731 454 777
E:martin.cabak@reporters.cz
W:www.reporters.cz

Kontakt

Mgr. Kateřina Nimrichterová
Ostružinová 5 / 2935
Praha 10 - Záběhlice

www.zdravazada.eu
katerina.nimrichterova@zdravazada.eu
Konzultace a objednávky na tel.: +420 608 124 553

Loga

 
Sodexo Fokus Pass
Unišek Unišek plus Cadhoc

Nejčtenější článek

Poslední článek